ul. Długa 18/20

ul. Zagójska 3

ul. Okopowa 55a

tel: 222 777 090

Akcja "GORĄCZKA ZŁOTA PCK"

Zachęcamy do włączenia się do n/w akcji także w naszej Bursie. W każdej lokalizacji wystawiona zostanie puszka na "złote"monety.

Potrzebne złoto – wystartowała 23. edycja „Gorączki Złota PCK”

Rusza 23. edycja ogólnopolskiej akcji „Gorączka Złota PCK”. Tradycyjnie w szkołach, przedszkolach i firmach pojawią się pojemniki, do których można wrzucić „złote” monety o nominałach 1, 2, 5 groszy. Zebrane w ten sposób środki pomogą sfinansować letni wypoczynek, zakup szkolnych wyprawek i pomocy edukacyjnych dla potrzebujących dzieci.

„Gorączka Złota PCK” to jedna z corocznych akcji Polskiego Czerwonego Krzyża, której celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Od początku jej trwania zebranych zostało ponad 3 miliony złotych.

Uczenie kolejnych pokoleń bezinteresownego pomagania jest jednym z kluczowych działań naszego Stowarzyszenia. Co roku w setkach szkół, przedszkoli,  ale i firm oraz instytucji są rzesze „rozgorączkowanych” osób, które angażują się w akcję zbierania monet. Cieszymy się, że dzięki ich wsparciu, pomagamy najbardziej potrzebującym – mówi Michał Mikołajczyk, członek Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża, inicjator kampanii „Gorączka Złota PCK”.

„Gorączka Złota PCK” polega na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5-groszowych. W ramach akcji prowadzone są zbiórki w sklepach, w szkołach, w przedszkolach oraz w firmach. Dzięki zaangażowaniu darczyńców z całej Polski, drobne monety zamieniają się w „tony złota”, które pomagają najmłodszym, zapobiegają wykluczeniu społecznemu i stwarzają szansę na lepszy start w dorosłość. Środki zebrane podczas akcji przeznaczamy na pomoc dzieciom, dofinansowując między innymi: letni wypoczynek, ciepłe posiłki w szkołach, wyprawki szkolne, a także pomoce naukowe.

Akcja „Gorączka Złota PCK” ma również wymiar edukacyjny. Poprzez akcję PCK promuje idee wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Większość wolontariuszy w „Gorączce Złota” to uczniowie pomagający swoim rówieśnikom. To właśnie aspekt edukacyjny – pokazanie jak drobny gest jakim jest zebranie garści „złotych monet” – ma szczególną wartość. Akcja co roku spotyka się z dużym zainteresowaniem szkół i przedszkoli.

Zachęcamy wszystkich, dużych i małych. Czy wiecie już, gdzie w  waszej szkole, przedszkolu, sklepie, biurze, restauracji pojawi się pojemnik na złoto? Dołączcie do grona „rozgorączkowanych”. Wspólnie odmieńmy los potrzebujących dzieci. Pomagajmy razem- dodaje Michał Mikołajczyk.

Akcja „Gorączka Złota PCK” do 24 maja 2024r.

OPŁATY ZA BURSĘ

OPŁATY ZA BURSĘ:

POKÓJ 2 OSOBOWY
POKÓJ 3 OSOBOWY
POKÓJ 4 OSOBOWY

Dzienna stawka żywieniowa, obowiązująca od 1.09.2023 r. wynosi: 29 zł

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 01.09.2023 r.

JAK MOŻNA ZAPŁACIĆ

Informujemy, że istnieje możliwość opłacenia pobytu i żywienia wychowanków: gotówką, kartą płatniczą (wyłącznie w lokalizacji przy ul. Okopowej) oraz przelewem na konto.

Numery kont dla poszczególnych lokalizacji Bursy nr 6 znajdziecie Państwo na poszczególnych stronach.

Nasze lokalizacje:

W celu ustalenia dokładnej kwoty do zapłacenia za pobyt wychowanka w bursie proszę o kontakt mailowy z Panią Krystyna Malinowską pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wychowankowie, którzy z różnych przyczyn nie przebywają w bursie pełnego miesiąca, proszeni są o kontakt z sekretariatem poszczególnych lokalizacji, minimum trzy dni robocze przed planowaną nieobecnością, w celu ustalenia indywidualnych opłat (odliczenia wyżywienia) osobiście, telefonicznie lub pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA - NIEZGŁOSZONE NIEOBECNOŚCI NIE PODLEGAJĄ ODLICZENIU !!!