ul. Okopowa 55a,

sekretariat.bursa6@eduwarszawa.pl

Historia placówki

Gmach Bursy składa się z 4 budynków wybudowanych w różnych okresach - dwa z nich wzniesiono pod koniec lat dwudziestych ubiegłego wieku i pełniły funkcję biurowca oraz domu mieszkalnego dla nauczycieli szkół powszechnych. W czasie okupacji dobudowano trzeci, parterowy obiekt, pełniący pierwotnie rolę łącznika. W czasie Powstania Warszawskiego budynki zostały nieml całkowicie zniszczone. Podczas ich rekonstrukcji w latach 1948-49 dobudowano ostatni, czwarty budynek, łączący dwa budynki z lat 20-tych, a łącznik z czasów okupacji podniesiono o jedną kondygnację.

W roku 1953 obiekt oddano do użytku jako internat dla uczniów dzisiejszego Zespołu Szkół im. M. Konarskiego, z zachowaniem części mieszkalnej dla nauczycieli.

We wrześniu 1971r. zgodnie z Zarządzeniem Kuratora Szkolnego przekształcono internat na bursę szkolną. Oficjalny akt założycielski Bursy datowany jest na 01.09.1971r.