ul. Księcia Janusza 45/47,

sekretariat4.bursa6@eduwarszawa.pl

Bursa obecnie

Bursa NR 6 - UL. KSIĘCIA JANUSZA 45/47

Bursa nr 6 w każdej lokalizacji jest koedukacyjna, zapewnia opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania i wychowania uczniom szkół ponadpodstawowych.

Jest położona w miejscu dogodnym pod względem komunikacyjnym, blisko drugiej linii metra. W sąsiedztwie bursy znajdują się rozległe tereny rekreacyjne - "Park Moczydło", park wypoczynkowy z laskiem "Na Kole".

W pobliżu położony jest kompleks odkrytych i krytych basenów, hala sportowa (skałka do wspinaczki, profesjonalna siłownia, kompleks boisk) oraz duże centrum handlowe i sieć kin.

Bursa przy ul. Ks. Janusza 45/47 jest placówką dla dziewcząt i chłopców ze szkół ponadpodstawowych.

Dysponuje pokojami dwu, trzy, czteroosobowymi dla 170 wychowanków.

Oferta bursy

Plan wychowawczy przewiduje zajęcia profilaktyczne, rozwojowe, sportowe, plastyczne i tematyczne. Dla młodzieży organizowane są imprezy okolicznościowe, wyjścia do kina, teatru. Wychowankowie mogą skorzystać z pomocy psychologa.

Komfortowe pokoje

Dysponuje pokojami dwu, trzy, czteroosobowymi dla 170 wychowanków.

Domowa kuchnia

Placówka prowadzi smaczne, domowe żywienie zbiorowe, śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu.

Całodobowa opieka

Wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna zapewnia całodobową opiekę, a także dba o wszechstronny rozwój wychowanków.

Bogate wyposażenie

Do dyspozycji młodzieży jest sala cichej nauki, dobrze wyposażona biblioteka, świetlica, sala telewizyjna, pokoje socjalne z lodówkami i kuchenkami.