Pierwsza pomoc przedmadyczna

Nasza społeczność uczestniczyła w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej dotyczących techniki transportu poszkodowanego oraz poznała chwyt Rauteka, który pozwala szybko ewakuować osobę poszkodowaną np. z samochodu w przypadku zagrożenia życia. Wyróżniamy następujące sposoby przenoszenia osób poszkodowanych:,, na krzesełku ", ,,na ławeczce", ,,na krześle ", ,, na barana", ,, prowadzenie lekko poszkodowanego  ,,sposobem matczynym"" oraz transport na ,,kocu" i ,,kocu termicznym".

Zajęcia sportowe na siłowni

Oto jak nasza młodzież miło spędza czas w siłowni pod nadzorem wychowawców.

Podsumowanie I semestru 2023/24

W naszej świetlicy miało miejsce uroczyste podsumowanie I semestu nauki w bieżącym roku szkolnym. Z rąk Dyrekcji młodzież otrzymała nagrody i wyróżnienia za uczestnicstwo w konkursach, jakie odbyły się w tym okresie.

Zajęcia z pierwszej pomocy

W lutym w naszej Bursie odbyła się kolejna odsłona zajęć z zakresu pierwszej pomocy przedmadycznej. W czasie ich trwania młodzież miała praktyczną możliwość zapoznania się z algorytmem podstawowych zabiegów resuscytacyjnych RKO oraz przećwiczenia układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

Konkurs na świąteczną dekorację pokoju

W naszej Bursie miał miejsce konkurs na "Najładniejszą świąteczną dekorację pokoju". Jego rozstrzygnięcie nastąpiło 20.12.2023 r.

I tak laureatami konkursu zostali:

I miejsce         Zuzanna Dyga, Karolina Wożna, Ola Lesiak

II miejsce        Dudka Klaudia, Julia Dominiak, Karolina Gąbka