Walentynki

W środowy wieczór – 14 lutego, nasz bursiany Walenty   w towarzystwie dwóch Walentynek  odwiedzał poszczególne pokoje częstując walentynkowym ciasteczkiem z wróżbą. Dodatkowo - bursiana walentynkowa ekipa – rozdawała wychowankom cukierki. Okazało się, że sponsorem słodyczy był wychowawca - p. Sławek, który 14 lutego obchodzi  urodziny
Panu Sławkowi przekazujemy moc najserdeczniejszych życzeń i dziękujemy za pyszne cukierki😊

Uroczyste podsumowanie pierwszego semestru

W środę 14 lutego odbyło się spotkanie Dyrekcji i wychowawców z wychowankami, na którym podsumowano to co działo się w naszej bursie w pierwszym semestrze. Podczas spotkania Pani Dyrektor wraz organizatorami konkursów wręczyła nagrody zwycięzcom. Laureaci konkursu fotograficznego „Barwy jesieni” i na najładniejszą dekorację świąteczną pokoju otrzymali vouchery do Arkadii  w kwocie – 150 zł. za pierwsze miejsce, 100 zł. za drugie  i 50 zł. za trzecie😊, natomiast laureaci  konkursu „Złóż życzenia Polsce” otrzymali nagrody książkowe😊
W drugiej części spotkania zostały omówione tzw. sprawy różne. Nasza młodzież podawała Dyrekcji swoje spostrzeżenia odnośnie tego co można zmienić/udoskonalić w funkcjonowaniu bursy, aby było jeszcze lepiej.
Zachęcamy naszych wychowanków do aktywnego udziału w konkursach, imprezach, wyjściach, które będę organizowane w drugim semestrze. Czekamy również na propozycje młodzieży odnośnie tego co chcą  zorganizować w najbliższych miesiącach.

Życzenia świąteczne dla seniorów

Składamy życzenia świąteczne seniorom z Domu Geriatryczno-Rehabilitacyjnego na ul. Sapieżyńskiej.

   Nadchodzący czas Bożego Narodzenia kojarzy się nam z radością, ciepłem, spokojem, miłymi chwilami spędzonymi w gronie bliskich osób. To czas, kiedy wysyłamy życzenia do  przyjaciół, rodziny, aby okazać im swoją pamięć, życzliwość i zaznaczyć, że są dla nas ważni.

   Nasi wychowankowie przygotowali imienne kartki świąteczne z życzeniami dla seniorów. Część z nich – tak, jak i w ubiegłym roku - trafiła do Domu Opieki Społecznej, z którym współpracuje szkoła naszej wychowanki – Aleksandry Walczak.. Osobiście udaliśmy się do Domu Geriatryczno-Rehabilitacyjnego na ul. Sapieżyńskiej, gdzie złożyliśmy życzenia i wręczyliśmy imienne kartki kilkunastu  mieszkańcom.

   To były piękne, wzruszające chwile – nie tylko dla seniorów, ale również i dla nas… Uśmiech starszych osób był  najlepszą nagrodą😊Cieszymy się, że tym drobnym gestem sprawiliśmy miłą niespodziankę.

   Wszystkim naszym wychowankom, którzy przygotowali kartki świąteczne jeszcze raz bardzo dziękujemy😊i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach charytatywnych oraz do włączenia się do wolontariatu w Domu Geriatryczno – Rehabilitacyjnym.  Pamiętajcie – nie potrzeba wiele….drobny gest, miłe słowo, uśmiech😊

Konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną pokoju

Niektóre pokoje naszych wychowanków zostały pięknie udekorowane różnymi motywami związanymi z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Zapach pierników, mandarynek, młodzież  w strojach świątecznych – to oznacza, że święta tuż, tuż….

   W naszej Bursie odbył się konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną pokoju, którego rozstrzygnięcie miało miejsce w środę 20 grudnia. Jury w składzie –wychowankowie: Zuzia Wiśniewska, Kinga Miśkiewicz, Marysia Szulik, Mikołaj Łyżwa; Dariusz Jakubiak (wychowawca), Justyna Majek (opiekun Samorządu) brało pod uwagę pomysłowość, estetykę, ogólny wystrój pokoju. Wytypować zwycięzców nie było łatwo, gdyż w każdym pokoju było coś urokliwego.  Rywalizacja na najwyższym poziomie.  Po długiej, merytorycznej dyskusji jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – p.122 Kornelia i Roma

II miejsce – p.109 Amelka, Zuzia, Alicja

                    p. 222 Klaudia i Ania

III miejsce – p. 111 Ewelina i Ola

                     p. 208 Kinga, Gabrysia, Zuzia

wyróżnienie – p. 220 Gabrysia i Amelka

  Wszystkim wychowankom biorącym udział w konkursie dziękujemy za włożoną pracę, kreatywność a zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy😊Życzymy powodzenia w przyszłym roku.