Młodzi głosują!

28 maja dołączyliśmy do grona 80 000 uczennic i uczniów  z całej Polski i zagłosowaliśmy
w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Akcja Centrum Edukacji Obywatelskiej to symulacja wyborów, lekcja demokracji w praktyce i świetna integracja. Nie możemy się doczekać kolejnej edycji!

dyplom

Wyjście do Filharmonii

12.06.2024 r. wyszliśmy do Filharmonii Narodowej na Koncert Kameralny Dyplomatów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Koncert był nastrojowy i jak zwykle udany. Młodzież chętnie uczestniczy w tego typu wydarzeniach kulturalnych.

Pożegnanie maturzystów

W środę – 24 kwietnia uroczyście pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. To był piękny, nastrojowy, wzruszający wieczór….Niejednej osobie łza zakręciła się w oku ….Cóż – nic nie może wiecznie trwać….

Tegoroczne pożegnanie miało charakter gali oscarowej. W pięknie udekorowanej stołówce przy poszczególnych stołach siedzieli maturzyści  ubrani na galowo. Galę oscarową cudnie poprowadziła Alicja Liniewicz. Gwiazdami wieczoru był Niko i Dżulia 😉 których występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Pani Małgorzata Walczak przygotowała urokliwy filmik, na którym mogliśmy zobaczyć zdjęcia poszczególnych maturzystów oraz zdjęcia z  imprez, wyjść, w których uczestniczyli abiturienci.  Statuetki Oscarów wręczali – p. Dyrektor Edyta Pałubińska, p. Wicedyrektor Małgorzata Wiertlewska i były p. Dyrektor Henryk Głuski. Zanim poszczególni maturzyści przeszli po czerwonym dywanie Alicja poinformowała za co otrzymują statuetkę Oscara i pamiątkowy kubek „Burseusz”. Po wręczeniu Oscara każdy  mógł powiedzieć słówko w odniesieniu do swojego pobytu w bursie. Trzy maturzystki – Zuzia Wiśńiewska, Ola Walczak i Kinga Miśkiewicz otrzymały nagrody – bony do Arkadii, za zaangażowanie w życie bursy.

Po części oficjalnej był czas słodki poczęstunek oraz na pamiątkowe zdjęcia przy specjalnie przygotowanej ściance.

Maturzyści – życzymy Wam powodzenia podczas zbliżających się matur😊 Mówimy – do miłego zobaczenia, bo liczymy że będziecie nas odwiedzać😊

Podsumowanie konkursu fotograficznego dot. majówki

W bursie przy ul. Długiej zorganizowano wystawę prac fotograficznych wychowanków przygotowanych w ramach konkursu pt. "Maja majówka w obiektywie". Młodzież za pomocą fotografii pokazała w jaki sposób lubi spędzać czas wolny oraz jakie chwile darzy szczególnym sentymentem.

podsumokon

Majowy konkurs fotograficzny

Ogloszenie majowe

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

ORGANIZATOR: Bursa nr 6 w Warszawie, Małgorzata Świder, Aneta Frel

TEMAT: „Moja majówka w obiektywie”

Do udziału w konkursie fotograficznym pt. "Moja majówka w obiektywie " zapraszamy wszystkich wychowanków bursy.

Cele konkursu:

1. Kształtowanie i rozwijanie wśród  wychowanków zainteresowań fotografią.

2. Uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody i zachęcanie do jej utrwalania w fotografii.

3. Zachęcenie do fotograficznej „interpretacji” otaczającej rzeczywistości.

4. Propagowanie walorów przyrodniczych regionu, w którym żyjemy.

5. Poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego.

6. Popularyzowanie twórczości fotograficznej wśród młodzieży.

Termin nadsyłania prac: do 17 maja 2024r.

Warunki konkursu:

Autor może nadesłać od 1do 3 zdjęć wykonanych aparatem fotograficznym lub telefonem komórkowym na adres mailowy wychowawców organizujących konkurs.

Nagrody zostaną wręczone na spotkaniu podsumowującym semestr.

Bursa nr 6 zastrzega sobie prawa autorskie do nadesłanych  prac  z możliwością ich publikowania.